Wymiana opon, o czym warto pamiętać?

Wymiana opon, o czym warto pamiętać?

Każdy szczęśliwy posiadacz auta musi pamiętać o podstawowych, cyklicznych czynnościach pielęgnacyjnych nad swoim autem. Wymiana oleju, uzupełnienie płynów stanowią podstawę do bezpiecznego użytkowania samochodu, taka jak wymiana ogumienia.

Kiedy warto wymienić opony?

Eksperci zalecają zmianę opon z letnich na zimowe, gdy tylko temperatura powietrza będzie wynosiła mniej niż 7 stopni Celsjusza za dnia. Temperatura ta może zwiastować nadejście śniegu lub opadów deszczu ze śniegiem oraz przymrozki.

Downsizing. Ratowanie planety, czy ekościema?

Dlaczego powinniśmy zmieniać opony?

Najistotniejsza kwestia to bezpieczeństwo. Warunki na drodze w sezonie letnim i zimowym są skrajnie różne. Zima to nawierzchnia jezdni, która jest mokra, sucha, ośnieżona, wilgotna. Opony letnie nie są w stanie sprostać tym warunkom.
Opona zimowa zawiera większą ilość krzemionki, która gwarantuje większą elastyczność oraz brak zjawiska twardnienia przy niskich temperaturach. Dzięki temu pojazdy utrzymują większą stabilność i przyczepność na drodze.
W sytuacji spotkania z zimą nie ma co ryzykować bezpieczeństwem najbliższych tylko dlatego, że możemy zaoszczędzić pieniądze. Wiemy, że opony letnie charakteryzują się mniejszym tarciem, a przy tym oszczędzają palio.

Czy rzeczywiście warto?

Pamiętajmy, że rynek wulkanizacji jest ogromny. W Internecie jest masa porównywarek, które ułatwią Ci znalezienie najlepszej oferty. Opony dostępne na rynku są oczywiście w wersji nowej lub używanej.

LEAVE A COMMENT

You must be logged in to post a comment.

ONLINE APPOINTMENT

Book your appointment now and get $5 discount.

MAKE APPOINTMENT
LATEST POSTS
MOST VIEWED
TEXT WIDGET

Here is a text widget settings ipsum lore tora dolor sit amet velum. Maecenas est velum, gravida vehicula dolor

© Copyright 2021 FIAT BARCHETTA